XXX Rajd „Tajna Lilijka” Hufca ZHP Gdynia zakończony!

W sobotę 26.03. 2022 odbył się Rajd „Tajna Lilijka” Hufca ZHP Gdynia. Rajd odbył się w tym roku po raz trzydziesty, upamiętniając 77. rocznicę wyzwolenia miasta Gdynia.

Na rajdzie każda grupa metodyczna miała swoją trasę: Zuchy, Harcerze i Harcerze Starsi bawili się cały dzień, natomiast trasa Wędrownicza odbyła się wieczorem i w nocy.

Harcerze na rajdzie nie tylko dobrze się bawili, ale także dowiedzieli się wielu rzeczy o tym jak przebiegało wyzwolenie Gdyni oraz jak ważną rolę w tym działaniu odegrali harcerze i harcerki z Tajnego Hufca Harcerzy. To oni podczas wojny prowadzili wiele akcji przeciwko okupantom m.in. sabotowali, działali w wywiadzie, gromadzili broń czy prowadzili szkolenia wojskowe.

Na rajdzie harcerze zdobywali punkty i w ten sposób wyłoniono zwycięzców. Trasę harcerską wygrała ekipa z drużyny 8 GDH „Brzask” Niewykrywalni, a Starszoharcerską ekipa Fidis z 53 GDSH „STEFANY”. Gratulujemy!!!