Gra terenowa wraz z prelekcją „Aktywni wobec niepodległej”

Ponad 300 uczniów ze szkół z terenu Powiatu Lęborskiego wzięło udział w grze terenowej oraz w prelekcji w Muzeum w Lęborku. Za pomocą tradycyjnej mapy poruszali się po Lęborku, aby odnaleźć punkty z osobami prowadzącymi różne konkurencje, quizy.

Podczas wykładu w muzeum dowiedzieli się o sylwetce Szczepana Gracza – działacza narodowego, założyciela Powiatowej Rady Ludowej w Lęborku w 1919 roku oraz o postaci Stefana Hazuki – pioniera walki o przyłączenie ziemi lęborskiej do odradzającej się Polski w latach 1918-1919.

Poruszając się po Lęborku odwiedzili miejsca, które były istotne pod względem przyłączenia ziemi lęborskiej. Była to nie tylko doskonała okazja do przybliżenia dzieci i młodzieży historii Polski, ale i czas integracji i aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego Niepodległa.