XXII Mistrzostwa Pływackie ZHP – kolejny raz na podium!

W dniu 21 kwietnia br. w Bydgoszczy odbyły się XXII Mistrzostwa Pływackie ZHP. Oczywiście Chorągiew Gdańska jak co roku wystawiła swoją reprezentację. Nasi przedstawiciele spisali się doskonale…

Wśród kilkuset uczestników ogólnopolskich zawodów, jednoznacznie można było zlokalizować noszących granatowe koszulki z nowym logiem naszej Chorągwi harcerzy. Dzielna reprezentacja mierzyła się z najlepszymi pływakami z całego kraju i odniosła kolejny rok z rzędu wspaniały sukces – miejsce na podium. Tym razem po wielogodzinych zmaganiach, nasi podopieczni wywalczyli wstąpienie na drugi stopień piramidy!

Reprezentacja wyłoniona została na podstawie wyników uzyskanych przez uczestników X Mistrzostw Pływackich Chorągwi Gdańskiej ZHP, w których wzięło udział blisko 250 zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów (podsumowanie mistrzostw można znaleźć tutaj).

Warto przypomieć, że od 10 lat zespół Pilota Chorągwi Gdańskiej organizuje cotygodniowe zajęcia szkoleniowe oraz z nauki pływania dla wszystkich chętnych harcerzy. Odbywają się one na basenie Start w Gdańsku Wrzeszczu w niedziele od godziny 1550 do godziny 1710. Chętni mogą zgłaszać się na adres mailowy woda@gdanska.zhp.pl

Wszystkim reprezentantom serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

phm. Przemysław Kot Kotecki HR
Komendant Reprezentacji