50 lat Wyspy Sobieszewskiej

W sobotę odbyły się 50. urodziny naszej dzielnicy, na które jako drużyna prowadząca działalność właśnie na Wyspie Sobieszewskiej, zostaliśmy zaproszeni. Nasi harcerze chętnie wzięli udział w organizacji i nadawaniu życia miasteczku harcerskiemu, które zostało zbudowane na kształt obozu letniego.

Na terenie miasteczka zorganizowaliśmy punkty takie jak malowanie twarzy, strzelanie z łuku do celu, zajęcia sportowe czyli slalom na czas, bieg z namiotem oraz skoki w workach, nauka węzłów jak i punkt z nauką RKO prowadzony przez Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Gdańskiej, z którego to delegacja chętnie przybyła na wydarzenie, aby przedstawić osobom odwiedzającym miasteczko, jak ważny jest i w jaki sposób przeprowadzać masaż serca. Harcerze brali też chętnie udział w innych atrakcjach podczas festynu, między innymi uczestniczyli w konkursach z wiedzy o Wyspie Sobieszewskiej, łowili bursztyn oraz tańczyli do granej na scenie muzyki, świetnie się przy tym bawiąc.

Gdy wydarzenie dobiegało końca, zostaliśmy poproszeni o asystę władzom miasta Gdańska przy odsłonieniu tablicy z nazwą placu. Zadysponowaliśmy do zrealizowania tej prośby dwóch harcerzy asystujących przy samej tablicy, oraz sztandar Hufca Gdańsk-Portowa wraz z pocztem go wprowadzającym. Całość poprowadził Druh pwd. Jan Szewczyk – Drużynowy 11 Nowodworskiej Drużyny Harcerskiej „Płomienie”, który włożył całe serce w pomoc naszej drużynie jak i w tworzenie oraz organizacje miasteczka. Szczere podziękowania należą się również Druhnom: hm. Magdzie Sonnenfeld, hm. Beacie Matyjaszczyk oraz hm. Zofii Cebuli, za pomoc i wkład w zorganizowanie materiałów potrzebnych do stworzenia naszego małego podobozu.

Fabian Dejna
Drużynowy 67 GDH „Watra”