Biwak Budowniczych V w Hufcu Kartuzy

W weekend 16-18 czerwca miało miejsce wydarzenie, które harcerze i ich rodziny wspominać będą przez bardzo długi czas – rodzinny Biwak Budowniczych V.

Nie da się przejść obojętnie wobec faktu, że wspólna praca zdecydowanie pomaga budować relacje między ludźmi. Biwak Budowniczych V zakładał od samego początku, że wspólny wysiłek tworzy trwałe więzi między uczestnikami, którzy po przeżyciu tej samej przygody otwierają się na siebie. Na naszym biwaku rodzice wraz ze swoimi i cudzymi dziećmi uczyli się w bezpieczny sposób używać narzędzi, budować, rozmawiać, współpracować i cieszyć z aktywności na świeżym powietrzu.

Dziękujemy kadrze wydarzenia – Marcie, Bartkowi, Monice, Alicji, Magdalenie, Maćkowi oraz Adamowi za jego przygotowanie! Dziękujemy Zespołowi Kwatermistrzowskiemu BOBry za pomoc w kwestiach technicznych biwaku oraz pomoc w obsłudze wydarzenia! Dziękujemy Zespołowi Komunikacji i Promocji Hufca za świetny materiał zdjęciowy!

„Niech każdy z Was się dowie, co traci nie będąc tu” – fragment piosenki Testament

Słowa piosenki oddają dokładnie to, co czuli wszyscy obecni na rodzinnym wydarzeniu, a które mogło się odbyć dzięki wsparciu materialnemu od Składy i markety budowlane BAT – Grupa PSB i Koszałka – Dobra rada, dobra cena oraz środkom finansowym pozyskanym z powiatu kartuskiego.To był dobry czas spędzony w dobrym miejscu! #HBO_Gołubie

Fot. Paweł Klein / Grzegorz Pullit / Natalia Sikora / ZHP

Wydarzenie Biwak Budowniczych V zostało dofinansowane w ramach realizacji zadań publicznych w powiecie kartuskim w 2023 roku.