Harcerska Akcja Letnia Szczepu Knieja

„Samodzielność” ma wiele twarzy. Harcerskie Akcje Letnie to wielki test dla samodzielności dzieci i młodzieży.

Pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry harcerze i harcerki stawiają namioty, budują łóżka i półki, a podczas zajęć wykonują wiele twórczych i czasem skomplikowanych zadań. Są zachęcani do tego, by samodzielnie szukać rozwiązań, współpracować ze sobą w zastępach i pomiędzy nimi. To dzięki temu nabierają pewności siebie, rozwijają się wśród rówieśników i zdobywają umiejętności na całe życie.

Tak swoje zadania wykonywali harcerze ze Szczepu Knieja (Jestem z Kniei) z Hufiec ZHP Gdańsk-Śródmieście im. Alfa Liczmańskiego, którzy niedawno wrócili ze swojej Harcerskiej Akcji Letniej. Więcej zdjęć znajdziecie na ich fanpage’u! ⛺️

Co roku na Harcerską Akcję Letnią jeżdżą zuchy i harcerze z całej Polski. To idealny sposób, by podsumować rok harcerski w jednostkach i przeżyć wspaniałą wakacyjną przygodę ☀