Rajd Śladami Przeszłości Gdańska 2023

Co roku w listopadzie Hufiec ZHP Gdańsk-Śródmieście im. Alfa Liczmańskiego zaprasza zuchy, harcerzy i wędrowników z całej Polski na jedno ze swoich największych wydarzeń programowych – Rajd Śladami Przeszłości Gdańska☀️

W tym roku odbyła się już XXXVI edycja rajdu, podczas którego prawie 900 uczestników na 8 trasach metodycznych (2 zuchowych, 3 harcerskich, 2 starszoharcerskich i wędrowniczej) poznawało Gdańsk i jego tajemnice. Podczas weekendowych zmagań uczestnicy nie tylko mieli okazję zwiedzić miasto czy poznać postaci, które miały wpływ na kulturę i historię, ale także rozwijać swoje umiejętności ekonomiczne i zdolność logicznego myślenia podczas gier i zajęć. Rajd Śladami Przeszłości Gdańska w przystępny sposób opowiada zarówno o różnych elementach historii Gdańska, jak i o jego współczesnej stronie.

Tradycyjnym elementem Rajdu Śladami Przeszłości Gdańska jest także udział harcerzy w miejskiej Paradzie Niepodległości, która 11 listopada przechodzi przez ulice miasta, by wspólnie z mieszkańcami świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości 🇵🇱

Więcej zdjęć znajdziecie na fanpage’u rajdu 😊