Podsumowanie zjazdu ciąg dalszy – nagrody i wyróżnienia

Zjazd to podsumowanie starego i początek nowego. Na ostatnie dni składały się informacje o instruktorach i instruktorkach wybranych do pełnienia funkcji statutowych w Chorągwi Gdańskiej – to rozpoczęcie nowego.

Podsumowaniem starego jest nagrodzenie zasłużonych członków Chorągwi, za ich długoletnią, aktywną działalność w Związku, który wciąga i nie puszcza!

Honorowa Odznaka Zasłużony Instruktor Chorągwi Gdańskiej ZHP została przyznana:
hm. Bogdanowi MIERZEJEWSKIEMU – Komenda Chorągwi
phm. Renacie ZAPART-KORNAS – Hufiec Tczew
phm. Janoszowi JÓZEFCZYKOWI – Komenda Chorągwi
hm. Andrzejowi SAWULE – Hufiec Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa
hm. Tomaszowi SZYMAŃSKIEMU – Hufiec Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa
hm. Grażynie GĄSIOREK – Hufiec Rumia
phm. Andrzejowi BOLT – Hufiec Rumia
phm. Aleksandrze PIOTROWSKIEJ – Hufiec Rumia
phm. Krzysztofowi TALAR – Hufiec Rumia
phm. Krzysztofowi KOHNKE – Hufiec Rumia
phm. Mariuszowi PIOTROWSKIEMU – Hufiec Rumia
hm. Justynie ZIELIŃSKIEJ – Hufiec Gdynia
phm. Marcie IGIELSKIEJ – Hufiec Gdynia

Oprócz tego, Chorągiew Gdańska ma również wielu przyjaciół, za których pomoc i wsparcie jesteśmy bardzo wdzięczni. Odznaczonym Przyjacielem Chorągwi Gdańskiej ZHP zostali:
Pani Magdalena BRYK
Pan Roman JAKS
Pan Marian PIOTROWSKI
Pan Henryk POŁCZYŃSKI
Pani Krystyna LAUDAŃSKA
Pani Grażyna WESTERSKA
Pani Iwona TANEWSKA
Pan Lesław BRYŁKOWSKI
Pan Józef ŻERKO
Pani Małgorzata SZADY
Pani Ewa SZCZYPIOR.

Wyróżniona została również pwd. Aleksandra Guzik jako laureatka konkursu na najoryginalniejsze selfie HAL 2014. Nagrodę odebrała komendantka Szczepu Knieja phm Natalia Błońska z Hufca Gdańsk-Śródmieście.

Na końcu należy podkreślić, iż członkini Wydziału Promocji i Informacji phm. Joanna Karczewska została Złotą Instruktorką Chorągwi Gdańskiej. Zasługi tej druhny niezmiernie się dla nas liczą – druhno Asiu dziękujemy!

Wszystkim nagrodzonym gatulujemy i dziękujemy z całego serca harcerskim pozdrowieniem
CZUWAJ!

Wydział Promocji i Informacji