Zjazd zmian

W dniach 14-15.11 obradowała najwyższa władza naszej Chorągwi.
66 delegatów podejmowało decyzje, które będą miały wpływ na wygląd naszej jednostki przez najbliższe cztery lata. W piątek delegaci spotkali się, by przedyskutować porządek obrad. Spór wywołał także zapis upoważniający Radę Chorągwi do wpływu na Program Rozwoju Chorągwi 2012-2017 – z inicjatywy delegata Hufca Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa phm. Wojciecha Suryna wprowadzono poprawkę, usuwającą ten zapis. Piątek wieczór zakończył się kominkiem w terenie zorganizowanym przez phm. Patrycję Błoch, a noc upłynęła na pasjonujących rozmowach przy herbacie o przyszłości Chorągwi.

Komendant i jego zespół
Sobotni poranek rozpoczął się od debaty nad sprawozdaniami ustępujących władz. Wpierw przemawiali zaproszeni goście, odczytano sprawozdania Komendy Chorągwi, Rady Chorągwi, Komisji Rewizyjnej Chorągwi i Sądu Harcerskiego Chorągwi. Abosolutorium było tylko formalnością – wszystkie władze spokojnie przeszły przez głosowanie. Potem nastąpiła prezentacja jedynego kandydata na funkcję Komendanta Chorągwi, hm. Artura Glebko, który opowiedział o swoim pomyśle na nasze wspólne dobro na najbliższą przyszłość. Następnie, w trakcie przygotowywania kart do głosowania, przeprowadzona została debata na temat uchwał dotyczących ruchu harcerskiego i majątku chorągwi – czyli uchwał, które wypłynęły w czasie spotkania z komendantami hufców.
Po obiedzie nastąpił wybór komendanta chorągwi – większością 44 głosów na 59 głosujących hm. Artur Glebko został wybrany Komendantem Chorągwi – sznur przyjął z rąk zastępcy Naczelnika ZHP.
Następnie zaprezentowali się członkowie proponowanej Komendy – hm. Tomasz Michałowski, hm. Marek Boraczyński, phm. Alina Cyrzon, hm. Agnieszka Swięcicka, phm. Łukasz Kochowski i phm. Jacek Grzebielucha. Po pytaniach do kandydatów nastąpiło głosowanie. Wszyscy członkowie otrzymali potrzebną większość i otrzymali złoty sznur z rąk Komendanta Chorągwi.

Przewodniczący Rady, Komisji Rewizyjnej i

Sądu

Władze Chorągwi
Wybór do władz nie stanowił problemu, do momentu głosowania na Radę Chorągwi. Komisja Rewizyjna Chorągwi i Sąd Harcerski Chorągwi zostały wybrane w całosci spośród kandydatów (nie było konieczności wyborów uzupełniających ani drugiej tury). Pretendujących do 7-osobowej Rady Chorągwi było aż 14 osób i aż 5 tur potrzebnych, aby wybrać tę władzę. Wreszcie, przed godziną 21:00, udało się dokoptować ostatniego członka Rady Chorągwi. Po ukonstytuowaniu się, przewodniczący zjazdu hm. Maciej Szafrański (Hufiec Gdynia) przyznał sznury przewodniczącemu Rady Chorągwi hm. Andrzejowi Pliszka, przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Chorągwi hm. Beacie Szymańskiej i przewodniczącemu Sądu Harcerskiego Chorągwi hm. Adamowi Myszk.

XI Zjazd zakończył się wspólną pieśnią pożegnalną i "Bratnim Słowem". Komendant Chorągwi poprosił ustępującą hm. Hannę Piotrowską o puszczenie harcerskiej iskry. Zjazd rozszedł się do domów, pełen wiary, nadziei i spojrzenia w przyszłość.

Składy poszczególnych władz:
hm. Artur Glebko – Komendant Chorągwi