Betlejemskie Światło Pokoju już w Gdańsku!

Ponad 200 harcerzy i harcerek przywitało na Długim Targu w Gdańsku światło skautowego braterstwa i przyjaźni, które z Betlejem, przez Austrię i Słowację dotarło do Polski. Symbolem betlejemskiego ognia były dwie postacie na szczudłach, które wzbudziły zainteresowanie harcerzy i przechodniów.

Podczas uroczystości wręczone zostały wyjątkowe wyróżnienia dla młodych drużynowych będących instruktorami – „Instruktorskie Debiuty Chorągwi Gdańskiej” – nagrodzono druhny i druhów z 6 hufców. Dodatkowo, w czasie poprzedzającej przekazanie BŚP wigilii Chorągwi Gdańskiej, ogłoszono nadanie rangi „Wydarzenie roku”, którą w tym roku zdobyło „Gdyńskie Święto Harcerskie”, a „Instruktorską Osobowością Chorągwi Gdańskej ZHP” została komendantka Hufca ZHP Tczew, hm. Renata Zapart – Kornas. Serdecznie gratulujemy wszystkim docenionym!

Na przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju przybyli zaproszeni goście: pan Jarosław Formela – zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej, pani Beata Wolak, zastępczyni Dyrektora Wydziału Rozwoju i Edukacji Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz pani Iwona Tanewska – starszy wizytator Kuratorium Oświaty, a także reprezentanci Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Policji.

Harcerze, którzy przyjechali po Światło zaniosą je teraz do swoich miejscowości na terenie woj. pomorskiego i będą czuwać przy nim w dzień i w nocy, do czasu aż przekażą je zaprzyjaźnionym organizacjom, jednostkom samorządowym i instytucjom działającym na ich terenie.

By zachęcić harcerzy do pomysłowego przekazywania Światła w swoich lokalnych społecznościach Komenda Chorągwi Gdańskiej ogłosiła konkurs, na środowisko, które przekaże Światło do jak największej ilości miejsc, w jak najbardziej pomysłowy sposób. Do wygrania, uwaga, aż 1 000 zł dla szczęśliwego hufca.
Szczegóły konkursu znajdują się na: https://gdanska.zhp.pl/index.php?main=1&sub=66&item=516.

Instrukotrskie Debiuty Chorągiw Gdańskiej 2013

pwd. Michał Jereczek  – Hufiec Kościerzyna
pwd. Agnieszka Korycka – Hufiec Malbork
pwd. Irena Lubocka- Hufiec Wejherowo