Czas na młodzież!

Dnia 26. listopada 2013 r. w hali Amber Expo w Gdańsku odbyły się II Pomorskie Targi Młodzieżowej Aktywności – Czas na młodzież. W targach z Chorągwi Gdańskiej wzięły udział trzy hufce: Gdańsk – Śródmieście, Tczew i Wejherowo oraz Krąg Akademicki "Flavionote". Każdy z wystawców przygotował swoją prezentację.

Hufiec Gdańsk – Śródmieście reprezentowała, aż sześcioosobowa grupa z hm. Zenobią Glac-Ścieburą (Komendantką Hufca) na czele oraz phm. Dawidem Szymańskim (Zastępcą Komendantki), dh. Basią Załęską, przyboczną 304 GDH, dh Julią Gibus z 21 GDH, dh Wiktorem Klimek z 77 GDH oraz dh Adrianem Goławskim z 21 GDH. Na stoisku Hufiec wyświetlał prezentację z głównym hasłem "Z pasją przez życie" i film promujący udział w Światowym Zlocie Jamboree 2015 w Japonii, oraz pokazywał jak prawidłowo wykonywać resuscytację oddechowo – krążeniową.

Reprezentacja Hufca Tczew postawiła na zdrową żywność. Udzielano informacji jak prawidłowo się odchudzać oraz jakie składniki odżywcze mają wybrane produkty spożywcze. Na miejscu każdy mógł skomponować zdrowy posiłek. Hasło hufca to "W zdrowym ciele zdrowy druh".

Krąg Akademicki "Flavio Note" przyciągał do siebie uczestników targów przygotowanym quizem. W przypadku udzielenia prawidłowej odpowiedzi odpowiednią chorągiewkę należało przyczepić do mapy.

Hufiec Wejherowo reprezentował Harcerski Klub Ratowniczy z Luzina. Ratownicy uczyli przybyłą młodzież jak udzielać pierwszej pomocy w szerokim tego słowa znaczeniu.

Targi odwiedziła również hm. Hanna Piotrowska, Komendantka Chorągwi Gdańskiej ZHP, która wraz z innymi przedstawicielami organizacji pozarządowych z Pomorza podpisała list intencyjny programu "Czas na młodzież", który został przekazany na ręce przedstawiciela Marszałka Województwa Pomorskiego pana Andrzeja Kowalczysa.

hm. Zenobia Glac-Ściebura
Komendantka Hufca ZHP Gdańsk-Śródmieście