Delegat Hufca ZHP Sopot i Hufca ZHP Gdynia na Zjazd ZHP

W grudniu przedstawiciele hufców z całej Polski zbiorą się w ramach Zjazdu ZHP by decydować o najważniejszych sprawach w Związku, w tym o wyborze nowych władz ZHP. Osiem osób z naszej chorągwi zostanie wybranymi do reprezentowania nas na Zjeździe.

5 września instruktorki i instruktorzy Hufca ZHP Sopot i Hufca ZHP Gdynia spotkali się w ramach zbiórki wyborczej i zadecydowali, że phm. Adrian Łukaszewski będzie reprezentować ich jako delegat na 42. Zjeździe ZHP.

Kim jest pierwszy wybrany delegat z Chorągwi Gdańskiej? Przeczytajcie co druh Andrzej mówi o sobie i swojej roli.

Jestem z Hufca ZHP Gdynia. Pełnię funkcję członka zespołu i komendanta Harcerskiej Bazy Obozowej w Czernicy. Jestem członkiem zespołu komunikacji i promocji w naszej Chabrowej Chorągwi. Na poziomie centralnym naszej organizacji jestem zaangażowany w pracę z Wydziałem Nieprzetartego Szlaku i członkiem Wydziału Wsparcia Metodycznego w Zespole Zuchowym.

A poza harcersko…?

Zawodowo jestem specjalistą ds. kreowania wizerunku, choreografem fryzur i edukatorem-trenerem marek luksusowych.

Jak wygląda w praktyce Zjazd ZHP, co tam się będzie działo?

Podczas zjazdu spotkają się delegaci z wszystkich chorągwi. Usiądą przy metaforycznym stole i będą rozliczać, dziękować i dyskutować na temat minionych 4 lat i przyszłych działaniach ZHP. Będą wybierane nowe władze Związku Harcerstwa Polskiego na kolejne cztery lata.

Czemu Zjazd jest taki ważny?

Podczas zjazdu ZHP są podejmowane bardzo ważne kwestie naszej organizacji. Rozmawiamy o kierunkach, które będziemy chcieli obrać. Jest to doskonałe pole do wprowadzania zmian na lepsze. Zjazd jest momentem gdzie można głośno, w imieniu całego stowarzyszenia, powiedzieć dziękuję lub nazwać to co było złe.

Dlaczego ważne jest kto będzie delegatem?

Siła zjazdu ZHP jest siłą delegatów i delegatek na niego wybranych Od tego jacy delegaci zostaną wybrani zależy jak będzie wyglądać „jutro” po zjeździe ZHP.

Po co jesteś delegatem? Co tobą motywuje?

Chcę być głosem drużynowych i instruktorów naszej organizacji. Chce by Związek Harcerstwa Polskiego był nowoczesnym, konkurencyjnym, otwartym i szczerym w swoim działaniu stowarzyszeniem. Chcę by przyszłe władze ZHP były partnerami do działania, by każdy drużynowy i instruktor mógł odważnie pójść razem z nimi w kierunku, który obierzemy. Jestem delegatem bo zależy mi na najlepszej wersji Związku Harcerstwa Polskiego.

Kolejne zbiórki wyborcze wyłonią następnych delegatów. Trzymamy kciuki, za mądre decyzje i zachęcamy wszystkich instruktorów i instruktorki do brania udziału w zbiórkach. Wszyscy macie wpływ na to, jak będzie wyglądać nasza organizacja.

Przeczytaj też wypowiedź Andrzeja Sawuły – delegata Hufca ZHP Rumia i Hufca ZHP Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa.