Głosujcie na „Niezwyczajnych, jakich wielu”

Harcerze, Wędrownicy i Instruktorzy!
Drodzy Rodzice, Przyjaciele i sympatycy harcerstwa!

Zapraszamy do uczestnictwa w plebiscycie "Niezwyczajni, jakich wielu", mającego na celu wyłonienie instruktorskich osobowości roku 2011. W pięciu kategoriach zostało nominowanych 25 wyróżniających się instruktorów, którzy w 2011 roku osiągnęli niezwykłe rezultaty w pracy wychowawczej, kształceniowej, animacyjnej lub organizacyjnej – w tym dwóch z Chorągwi Gdańskiej! Aktualnie trwa drugi etap plebiscytu – od 15 stycznia do 15 lutego można za pośrednictwem internetu głosować na nominowanych za pomocą stron:

www.niezwyczajni.zhp.pl

www.facebook.com/dmb2012

Wyniki plebiscytu ogłoszone będą w trakcie gali z okazji Dnia Myśli Braterskiej, 22 lutego 2012 roku. Z Chorągwi Gdańskiej, do drugiego etapu zakwalifikowała się dwójka instruktorów – hm. Agnieszka Święcicka z Hufca Gdańsk-Śródmieście (w kategorii "Instruktor szczepu/hufca"), oraz phm. Kamil Jastrzębowski z Hufca Gdynia (w kategorii "Zielony bilet"). Poniżej zamieszczamy notki o nominowanych.

Agnieszka Święcicka (Chorągiew Gdańska ZHP)

Hm. Agnieszka Święcicka to wieloletnia instruktorka Hufca Gdańsk-Śródmieście. W 2011 r. zakończyła swoją czteroletnią kadencję w  komendzie hufca na funkcji członka komendy ds. programowych. Do dziś jest  drużynową gromady zuchowej, którą sama założyła. Agnieszka jest niezwyczajna z kilku powodów.
Cały 2011 rok był poświęcony przygotowaniom do Zlotu Chorągwi Gdańskiej. Agnieszka była zastępczynią komendanta zlotu ds. programowych. 5 dni zlotu stały się wyjątkową przygodą dla jego uczestników. Zasługuje na wielkie uznanie, gdyż tego samego lata była też zastepczynią komendanta bazy obozowej w Olpuchu.. Zaraz po zlocie chorągwi Agnieszka wybrała się na Letnią Akcję Szkoleniową do “Perkoza”.
Podsumowaniem jej harcerskich działań było pozytywne zamknięcie próby  harcmistrzowskiej. To co sprawia, że cała historia Agnieszki nabiera wyjątkowego znaczenia, to fakt, że właśnie w tym czasie była w ciąży  W  listopadzie urodziła swojego pierworodnego synka Bartka.  Agnieszka jest inspiracją dla innych harcerzy. Zawsze pogodna, zawsze  optymistyczna. Wielu wybrało sobie Agę na swojego opiekuna prób instruktorskich. Ona nigdy nie odmawia. Zawsze można na nią liczyć.

Kamil Jastrzębowski (Chorągiew Gdańska ZHP)

Phm. Kamil Jastrzębowski jest czynnym instruktorem Hufca Gdynia i Chorągwi Gdańskiej. Kiedy spytasz kogoś o "Jastrzębia", wszyscy wiedzą, o kogo chodzi. Jako drużynowy wychował pokolenie młodych i bardzo zdolnych harcerzy. Jako członek zespołu pilota chorągwi podejmuje rozmaite działania, także pracując przy flocie chorągwi, przyczyniając się w znacznym stopniu do rozwijania w młodych ludziach pasji żeglarskich.

Głosujcie na tych niezwyczajnych instruktorów, którzy w trakcie odbywania swojej instruktorskiej wędrówki, nie stracili zapału i energii w służbie na rzecz społeczeństwa. Serdecznie Gratulujemy już samej nominacji do Plebiscytu.

pwd. Jacek Grzebielucha
członek zespołu ds. promocji i informacji
Komenda Chorągwi Gdańskiej ZHP