Harcerska Akcja Letnia w Hufcu Bytów

W dniach 28 czerwca – 7 lipca odbył się obóz 13 DH „Pozytywnie zakręceni ” im. Roberta Baden-Powella i 321 DH „Harmider” współfinansowany ze środków Kuratorium Oświaty w Gdańsku. ⚜️🌲

Harcerze spędzili cudowne 10 dni na Stanicy Żeglarskiej Hufca Łódź Polesie w Wenecji k. Wilamowa. Program był bogaty i nikt nie narzekał na nudę. Oprócz typowych form pracy jak gry terenowe, warsztaty, czy pionierka obozowa odbyły się dwie wycieczki do Fromborka i do Olsztyna. Uczestnicy oglądali nocne niebo przez teleskopy, mogli obejrzeć sprzęt do obserwacji nieba znajdujący się w Parku Astronomicznym, zwiedzili dawny szpital św. Ducha i muzeum poświęcone Kopernikowi, jeździli na gokartach, odwiedzili też escape room i park linowy.

Nie zabrakło też zajęć na wodzie, uczestnicy pod okiem przesympatycznych sterników żeglowali po jeziorze Ruda Woda. Odbył się też rejs na pochylnię Buczyniec oraz 20-kilometrowa wędrówka. Na długo w pamięci pozostaną też wspólne ogniska z harcerzami z Torunia.

Zabieramy do domu mnóstwo dobrych wspomnień!