Harcerski Ośrodek Morski w Pucku dla uchodźców

Pomoc dla Ukrainy płynie z każdego zakątka naszej Chorągwi!

Morski Hufiec Puck ZHP już od ponad tygodnia udziela schronienia w Harcerskim Ośrodku Morskim bardzo dużej grupie uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. Dzięki współpracy z władzami i lokalną społecznością, a także przy pomocy instruktorów i instruktorek innych hufców naszej chorągwi, puccy harcerze i harcerki bardzo sprawnie pomagają przybyłym osobom.

Ukraińcy uchodźcy i uchodźczynie otrzymały pomoc medyczną, wsparcie psychiczne oraz wszystkie potrzebne osobiste rzeczy. Zostało zorganizowane wiele zajęć, w tym dogoterapia, kurs języka polskiego, wieczór filmowy, czy spotkanie z logopedą. Powstały również obrazkowe i dwujęzyczne plansze do alternatywnej komunikacji, by jak najlepiej zrozumieć potrzeby ukraińskich dzieci.

W ulepszenie warunków obecnych w Pucku uchodźców i uchodźczyń, we współpracy z instruktorami i instruktorkami, zaangażowali się m.in. nauczyciele i uczniowie pobliskich szkół, którzy udzielili wsparcia językowego, zaangażowali się w organizację zajęć, a nawet przygotowali dla obecnych w ośrodku osób prezenty na dzień kobiet!

____________________

Aby móc wykonywać naszą służbę jak najlepiej zwracamy się do wszystkich o wsparcie. Zebrane środki przeznaczamy na organizację miejsc wsparcia i zapewnienie opieki dzieciom, młodzieży, a także dorosłym uchodźcom z Ukrainy: zrzutka.pl/6sbcw2