JOTA/JOTI 2016 w Gdyńskim Hufcu – zapraszamy chętnych!

Serdecznie zapraszamy do udziału w 20-tym Jamboree On The Internet 2016 (JOTI), które odbywać się będzie w trzeci weekend października 2016 r. na platformie internetowej organizacji ScoutLink! Tego weekendu Skauci z całego świata spotkają się ONLINE, aby za pomocą  dostępnych internetowych technologii porozmawiać ze sobą.

Gdyński Hufiec będzie pełnił rolę jednej z kilku polskich oficjalnych – zarejestrowanych stacji JOTI. Jest to niepowtarzalna okazja do nawiązania nowych znajomości, kontaktów czy przyjaźni z skautami i skautkami z całego świata! Dodatkowo przygotowaliśmy dla was niesamowite atrakcje:
możliwość gry w grę MINECRAFT dla Zuchów w Sobotę 15.10.2016r. (UWAGA -niezbędne jest konto pełnej wersji gry oraz własny laptop/komputer jeśli to możliwe).
JamPuzz – Jamboree Puzzle – Gra polegająca na wymianie kodów identyfikacyjnych (JID) z innymi uczestnikami. Tylko oficjalnie zarejestrowane stacje mogą wziąć udział w grze. Dzięki pozyskanym sponsorom przewidujemy ciekawe nagrody dla najaktywniejszych uczestników zabawy.
Satellite Day – warsztaty dla Harcerzy Starszych, Wędrowników oraz chętnych Instruktorów w zakresie komunikacji satelitarnej. Opowiemy wam jak działają satelity oraz wprowadzimy was w ciekawy świat łączności bezprzewodowej na duże odległości.
PRAWDZIWA GRATKA!!! Zaprezentujemy wam autentyczne systemy komunikacji satelitarnej różnych producentów i sieci satelitarnych (Iridium / Inmarsat / KVH /
Viasat / JRC), które dodatkowo pokażemy wam na żywo w akcji! Połączymy się z platformą JOTI i będziemy nadawać przez nie prawdziwe dane!
Zaprezentujemy wam kilka sposobów na życie (zawodów) związanych z branżą satelitarną. Opowiemy, jak w niecodzienny sposób można podróżować po świecie,
poznając nowych ludzi oraz niesamowite miejsca – pobierając dodatkowo w ten sposób wynagrodzenie.

Informacje ogólne:
Start: Piątek 14 października 2016r. godz. 16.00
Koniec: Niedziela 16 października 2016r. godz. 12.00
Gdzie: Stanica Harcerska Hufca ZHP Gdynia przy Ul. B. Prusa 9-11, 81-431 Gdynia
Dla osób powyżej 16 roku życia istnieje możliwość czatowania w nocy.
ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W IMPREZIE POPRZEZ FORMULARZ (kliknij tutaj)

Informacje dodatkowe – Osoba kontaktowa ds. JOTI 2016:
Pełnomocnik KH ds. zagranicznych – pwd. Grzegorz PARDYKA
e-mail: grzegorz.pardyka@zhp.net.pl