Konferencja „Wychowanie Wodne w ZHP” w Chorzowie

Konferencja "Wychowanie Wodne w ZHP" odbyła się w miniony weekend w Chorzowie. Było to pierwsze spotkanie instruktorów specjalności wodnej od lat i nie mogło nas tam zabraknąć.

Zespół Pilota Gdańskiej Chorągwi ZHP reprezentowałyśmy razem z phm. Aleksandrą Golecką i pwd. Mariką Jastrzębowską. Każdy z prezentujących się zespołów specjalności wodnej otrzymał czas na wystąpienie, z którego oczywiście skorzystałyśmy. Nasza prezentacja, dotycząca tegorocznej 50 Spartakiady Drużyn Wodnych i Żeglarskim, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Liczymy na to, że w czasie jubileuszowej Spartakiady, będziemy mieli okazję gościć reprezentacje chorągwi z całej Polski. Emocje wzbudziły także chusty Zespołu Pilota i jedna z nich została podarowana śląskim wodniakom, jako wzór dla ich własnych chust.

Głównym celem konferencji było zaprezentowanie dobrych praktyk poszczególnych środowisk i został on zrealizowany w 100%. Wróciłyśmy z głowami pełnymi nowych pomysłów, przemyśleń, motywacją do dalszej pracy, a także pewną wiedzą na temat budowy eskimoskich kajaków. Miałyśmy również okazję poznać skautów z Ukrainy, Słowacji i Czech oraz dowiedzieć się jak pracują ze specjalnością wodną. Podczas konferencji, zaprezentowane zostały również założenia Programu Wychowania Wodnego ZHP, o którym więcej dowiemy się już niedługo.

Podsumowując, była to bardzo udana konferencja i dobrze spędzony weekend. Teraz nadszedł czas na realizację pomysłów. Kolejne spotkanie instruktorów specjalności wodnej dopiero za rok, ale warto na nie czekać!

phm. Weronika Nadzikiewicz
Zespół Pilota