Kurs przewodnikowski Hufca ZHP Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa zakończony!

18-20.03.2022 w Malborku odbył się ostatni biwak kursu przewodnikowskiego „Aletheiometr” Hufca Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa. Tym samym kurs zakończył się, a kursanci otrzymali swoje upragnione dyplomy.

Kurs rozpoczął się pod koniec stycznia 2022 roku. Pierwszy złaz w formie on-line przyniósł uczestnikom wiedzę z zakresu podstaw wychowawczych, idei stopnia, kodeksu instruktorskiego i godzenia ról społecznych. Mimo odległości, a gościliśmy na kursie przyszłych instruktorów z różnych części kraju, był to biwak pełen budowania relacji i wymiany doświadczeń. Kolejny złaz odbył się w Gdańsku, a kolejna część kursu przyniosła naukę nowych umiejętności. Kursanci budowali świat z lego ćwicząc przy tym komunikację i zwinną metodykę projektów.

Przez cały trzeci złaz kursanci zdobywali ostatnie instruktorskie szlify. Podczas klimatycznego świeczkowiska hm. Mariola Mazerska – komendantka Chorągwianej Macierzystej Akademii Kształcenia, wręczyła phm. Karolinie Wasilewskiej Srebrną Odznakę Kadry Kształcącej.

Komenda kursu spisała się na medal, a kursanci świetnie przygotowali się do przyjęcia roli instruktorów ZHP. Gratulujemy!