L Spartakiada w Gdańsku

Zespół Pilota Chorągwi Gdańskiej ZHP zaprasza wszystkie drużyny wodne i żeglarskie, ale także inne drużyny realizujące elementy specjalności wodnej na jubileuszową 50. Spartakiadę harcerskich drużyn wodnych i żeglarskich w Gdańsku.

Spartakiada to forma zawodów organizowana już od 50 lat w Chorągwi Gdańskiej. Uczestnicy z wszystkich 4 pionów metodycznych współzawodniczą w wielu konkurencjach, w których mogą wykazać się wiedzą i umiejętnościami żeglarskimi, ale także harcerskie. Pomiędzy stałymi elementami Spartakiady zwyczajowo czeka na uczestników szereg zadań-niespodzianek, a na końcu bardzo atrakcyjne nagrody oraz uroczyste zakończenie sezonu żeglarskiego. W tym roku w ramach obchodzenia naszego jubileuszu – 50. edycji Spartakiady – apel kończący będzie wyjątkowo uroczysty na gdańskiej starówce.

Zapraszamy wszystkie drużyny i środowiska, które w ciągu roku harcerskiego realizują elementy specjalności wodnej. Zapraszamy zuchy i zuchenki, harcerzy i harcerki, harcerzy starszych i harcerki starsze, wędrowników i wędrowniczki (nie starszych niż świeżo upieczonych maturzystów) oraz harcerzy Nieprzetartego Szlaku. W każdym pionie konkurencje prowadzone są osobno, zgodnie z metodyką harcerską, w związku z czym nie można łączyć wiekowo patroli, ale można stworzyć patrol łączony z uczestników z różnych środowisk – popieramy tego typu integracje!

W tym roku zapraszamy harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników do Gdańska na Wyspę Sobieszewską, tradycyjnie w ostatni pełny weekend września – od czwartku od godz. 18 (22.09.) do niedzielnego popołudnia (25.09). Zuchy i harcerzy NS zapraszamy od piątkowego popołudnia.

Spartakiada skada się z wielu stałych konkurencji, które w obrębie pionów działają osobno na poziomie dostosowanym do wieku uczestników. W pionach zuchowym i NS konkurencje przebiegają własnym trybem. W pozostałych pionach są to przede wszystkim:
harcerze, harcerze starsi, wędrownicy: 35zł za osobę
zuchy, harcerze Nieprzetartego Szlaku: 20zł za osobę
zuchy: dowolna ilość osób
harcerze, harcerze starsi: 5 osób
wędrownicy: 6 osób
NS: dowolna ilość osób
harcerze, harcerze starsi, wędrownicy: podłoga w szkole
zuchy i nieprzetarty szlak: ośrodek wypoczynkowy
szczegółowy regulamin wraz z dokładnymi opisami konkurencji i zadaniami przedspartakiadowymi zostanie rozesłany i udostępniony w pierwszym tygodniu września
woda@gdanska.zhp.pl
www.facebook.com/spartakiada.zhp

Wydarzenie jest współorganizowane przez Gminę Miasto Gdańsk i Związek Harcerstwa Polskiego w ramach Programu Społecznego na Wyspie Sobieszewskiej w związku z kandydaturą ZHP do organizacji 25. Światowego Skautowego Jamboree w Gdańsku w 2023 roku.

pwd. Dominika Padoł
Zespół Pilota