Nowy sztandar Hufca ZHP Kartuzy

W sobotę 27 maja 2023 miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie dla całej społeczności zgromadzonej przy Hufcu ZHP Kartuzy. Razem z zuchami, harcerzami, instruktorami, gośćmi i harcerską starszyzną pożegnaliśmy wysłużony już sztandar hufca, za którym dumnie maszerowaliśmy przez prawie 60 lat.

Razem z wyprowadzeniem starego sztandaru kończymy pewien etap w naszych dziejach, z którego jesteśmy niesamowicie dumni. Tego dnia otrzymaliśmy z rąk komendanta chorągwi hm. Łukasza Kochowskiego nasz nowy sztandar, z którym będziemy reprezentowali harcerstwo powiatu kartuskiego przez wiele kolejnych lat. Dziękujemy serdecznie wszystkim fundatorom nowego sztandaru, bez których spełnienie naszego marzenia o nowym sztandarze nie byłoby osiągalne! Dziękujemy wszystkim obecnym, którzy chcieli być z nami w tym dniu i wspólnie świętować naszą historię. Dziękujemy wszystkim tym, dzięki którym tego dnia poczuliśmy się naprawdę silni!

Uroczysty apel był także momentem podziękowań. Komendant Chorągwi Gdańskiej, hm. Łukasz Kochowski, przyznał Odznakę „Przyjaciel Chorągwi Gdańskiej ZHP” osobom, które od wielu lat wspierają społeczność harcerzy z tego hufca.

Tytuł „Przyjaciela Chorągwi Gdańskiej ZHP” otrzymali:

• Pan Michał Majewski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Kartuzy;
  • Pani Jolanta Bociańska – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie;
  • Pani Alina i Pan Krzysztof Bertling – właściciele firmy handlowo-usługowej Kabe;
  • Pani Maryla Szalewska – właścicielka obiektu agroturystycznego Ostrzycka Gościna u Maryli;
  • Pani Janina Kwiecień.

Dziękujemy za wieloletnią współpracę i wspieranie harcerskich działań!

fot. Piotr Hallmann / ZHP