Po XIV Turnieju Antka Cwaniaka

Tydzień temu zakończył się XIV Chorągwiany Turniej Antka Cwaniaka. 270 zuchów z 23 gromad przez cały weekend miało okazję wziąć udział w prawdziwie morskiej przygodzie w Gdańsku.
Pierwszego wieczora zuchy odwiedził wyjątkowy gość – załogantka, która zeszła z żaglowca z zadaniem odprawienia skrzyni na inny żaglowiec. Niestety – skrzynia miała zepsuty zamek i powypadały z niej wszystkie rzeczy. Zuchy zdecydowały się pomóc i odnaleźć zawartość skrzyni. Na szczęście na skrzyni pozostały naklejki z każdego punktu kontrolnego, na którym zatrzymała się załogantka w czasie odprawiania skrzyni i tak o to całą sobotę zuchy przechodziły trasę, którą poprzedniego dnia przemierzyła skrzynia. Punktów były wiele, a prawie wszystkie w jakiś sposób związane były z morzem lub z Gdańskiem – zuchy odwiedziły wystawę interaktywną w Muzeum Morskim, statek Sołdek, Żurawia, Bazylikę Mariacką, Fontannę Neptun i wiele innych miejsc – płynęły nawet promem „Motława”! – a na każdym punkcie wykonywały krótkie zadania, aby odzyskać zagubione rzeczy. Wśród znalezionych w skrzyni przedmiotów, dużą część stanowiły krótkie opisy książek. Każdy zuch wie, że w czasie długiego rejsu warto mieć ze sobą całą biblioteczkę książek, dlatego w sobotę wieczorem odbył się Turniej Książki.

Wszystkim gromadom udało się przynieść z sobotniej gry mnóstwo pogubionych rzeczy i wspólnie umieściliśmy je w skrzyni. W niedzielę po krótkim apelu każdy patrol został obdarowany skrzynią – ale tym razem prezentów – i wróciliśmy do swoich domu. Dziękujemy wszystkim za obecność i do zobaczenia za rok!

Z harcerskim pozdrowieniem,
pwd. Zuzanna Demska