Strona hufcowa – wizytówka hufca i organizacji

Zespół mediów elektronicznych Wydziału Promocji i Informacji rozpoczął akcję sprawdzania dostosowania stron internetowych do wymagań określonych w "Minimach stron WWW w ZHP".

Celem zespołu jest pomoc w podniesieniu jakości hufcowych i chorągwianych WWW, dlatego też prosi o współpracę osoby odpowiadające za nie. W pierwszej kolejności nastąpi przegląd wszystkich stron i sprawdzenie ich dostosowania do ww. minimów. Wskazówki do ew. zmian zostaną wysłane administratorom. Zespół będzie później służył, w razie potrzeby, pomocą doradczą.

Informatyzacja społeczeństwa doprowadziła do stanu, w którym strona internetowa stała się bardzo ważnym, a często nawet najważniejszym środkiem promowania działalności organizacji. Dziś już zdecydowana większość hufców ma stronę, ale dla wielu z nich staje się ona z różnych powodów powodem do zakłopotania, a nie dumy.

W ZHP obowiązują "Minima stron WWW w ZHP". Określone są w nich minimalne wymagania, jakie powinna spełniać strona naszej organizacji w zależności od tego, jaką jednostkę reprezentuje – zastęp, drużynę, szczep, hufiec, choragiew, GK. Zachęcamy do zapoznania się z wymogami dostępnymi pod tym linkiem http://promocja.zhp.pl/minima-stron-www.html i dostosowania do tych zaleceń.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z zespołem: e-mail: andrzej.zmijewski@zhp.net.pl.

pwd. Andrzej Żmiejewski
szef zespołu mediów elektronicznych