Świetlice dla Ukraińskich dzieci

Pomoc dla Ukrainy płynie z każdego zakątka naszej Chorągwi!

Misją naszej organizacji jest wspieranie w wychowaniu, o czym pamiętamy i co stawiamy na pierwszym miejscy w każdej sytuacji. Chcemy, by wszystkie dzieci były zaopiekowanie i miały stworzone jak najlepsze warunki do rozwoju. W wielu miastach naszego województwa, dzięki działającym tam hufcom i ich współpracy z lokalną społecznością, powstało wiele harcerskich świetlic, gdzie w bezpiecznych warunkach mogą spędzać czas dzieci, które przyjechały do nas z Ukrainy.

Harcerscy instruktorzy i instruktorki dbają o ciągły rozwój dzieci i młodzieży, dlatego w świetlicach odbywa się wiele stymulujących zajęć. W świetlicy prowadzonej przez Hufiec ZHP Ziemi Słupskiej dzieci miały okazję m.in. nauczyć się trochę o hodowaniu roślinek a nawet przygotować własne desery.

Bardzo dziękujemy za waszą pomoc i działanie!

__________________
Aby móc wykonywać naszą służbę jak najlepiej zwracamy się do wszystkich o wsparcie. Zebrane środki przeznaczamy na organizację miejsc wsparcia i zapewnienie opieki dzieciom, młodzieży, a także dorosłym uchodźcom z Ukrainy: zrzutka.pl/6sbcw2.