Trójmiejska gra terenowa Mały Książe

Czas skorzystać z tej słonecznej jesieni! Wraz z druhną Martą z Hufiec ZHP Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa zapraszamy wszystkich trójmiejskich harcerzy i harcerzy starszych na grę terenową „Mały Książę w podróży”, która jest świetną okazją do spaceru po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Skąd pomysł na taką grę?

Ponieważ jestem w połowie Francuzką opiekunka mojej próby przewodnikowskiej zaproponowała mi, żebym w ramach jednego z zadań, stworzyła w Trójmieście grę związaną z Francją. Pomyślałam, że fabuła gry mogłaby się opierać na jednym z najbardziej znanych francuskich symboli literackich – Małym Księciu.

Na czym polega gra?

Uczestnicy będą chodzić od punktu do punktu na trasie wyznaczonej za pomocą aplikacji Actionbound. Trasa zaczyna się i kończy przy Kuźni Wodnej w Oliwie. Po odnalezieniu lokalizacji danego punktu, wyświetli się zadanie. Fabuła gry polega na tym, że Mały Książe chciałby odwiedzić swojego dawnego przyjaciela – pilota, w tym celu musi poznać trochę kultury Francji, w czym pomagają mu uczestnicy 🇫🇷 Wśród zadań jest m.in. stworzenie żywego obrazu lub rozwiązanie zagadki związanej z pewnym francuskim miastem. Trasa ma ok. 5 km i przebiega przez Trójmiejski Park Krajobrazowy, głównie przez Dolinę Czystej Wody. Koszt gry (5 zł od uczestnika) zostanie przeznaczony na nagrody dla trzech najlepszych patroli.

Gra nie ma na celu sprawdzenia wiedzy uczestników, gdyż podczas niej będą mogli korzystać z Internetu, ale zachęca do poznania Francji, jej kultury, języka i historii. Czas jej trwania został wyznaczony na trzy tygodnie, aby uczestniczące patrole mogły wybrać dogodny termin.

Dlaczego warto wziąć udział w grze?

Poza poznaniem zarysu kultury, języka i historii Francji, gra zachęca uczestników do pracy w grupie oraz rozwija umiejętność orientacji w terenie. Opiekunowie będą mieli okazję poznać aplikację Actionbound, którą być może wykorzystają w przyszłości w pracy ze swoimi podopiecznymi. Uczestnicy będą mogli również poznać, moim zdaniem, jeden z najładniejszych zakątków Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Nazywam się Marta Rugier, mam stopień Harcerki Orlej. Jestem przyboczną pionu starszoharcerskiego w 733 MDH Panta Rhei. Jestem organizatorką gry, stworzyłam jej koncepcję, wszystkie punkty, grafiki oraz zadbałam o potrzebne formalności.

Gra jest dostępna od 11 października do 1 listopada.

Więcej szczegółów w regulaminie: tiny.pl/9r6bt

Zgłoszenia: forms.office.com/r/TQnBuaqD5q

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: marta.rougier@zhp.net.pl