Warsztaty „Jak przetrwać burzę”

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach „Jak przetrwać burzę”, które odbędą się w terminie 13 kwietnia 2019 w godzinach 14:00–19:00 w Domu Harcerza.

Na każdym obozie (i nie tylko) spotykamy niebezpieczne warunki pogodowe. Meteorologowie i służby specjalne mogą tworzyć najbardziej zaawansowane systemy ostrzegania, ale to od nas zależy, jak się zachowamy. Te warsztaty są dla każdego, kto chce zwiększyć bezpieczeństwo swoje i swoich podopiecznych wobec pogody ekstremalnej w czasie wydarzeń harcerskich.

Zajęcia rozpoczną się przypomnieniem podstaw dla wszystkich, którzy pragną je sobie przypomnieć (lub poznać).
W trakcie części głównej przedstawione zostaną zagrożenia pogodowe, ich skutki, przyczyny i kiedy występują oraz jak wobec nich postępować. To wszystko będzie podane w przystępnej formie okraszonej wieloma przykładami. W tej części będzie też wiele ćwiczeń praktycznych z analizy prognoz i reagowania na zagrożenia pogodowe.
Warsztaty zostaną zakończone częścią „dla ambitnych”, czyli nieco bardziej zaawansowanymi zagadnieniami związanymi z pogodą konwekcyjną.

Warsztaty poprowadzi pwd. Jakub Lewandowski (Hufiec Gdańsk – Wrzeszcz – Oliwa) – student Meterologii na Uniwersytecie Anglii Wschodniej, wieloletni żeglarz (śródlądowy) i ogromny pasjonata pogody. Niewielkie jeszcze doświadczenie nadrabia zaangażowaniem w temacie meteorologii i chęcią szerzenia wiedzy o niej.

Zapraszamy!