Warsztaty wędrownicze „Open Your Mind Gdańskiej”

W niedzielę 24 listopada  metodycy wędrowniczy spotkali się na warsztatach „Open Your Mind Gdańskiej”, które odbyły się w siedzibie Hufca ZHP Sopot przy Alei Niepodległości 679.

Warsztaty były skierowane przede wszystkim do obecnych drużynowych, którzy dbają o swój rozwój i chcą wiedzieć więcej, jak też dla przyszłych drużynowych – którzy w ten sposób przygotowują się do pełnienia funkcji. Organizatorem warsztatów był Referat Wędrowniczy Chorągwi Gdańskiej.

Warsztaty odpowiedziały na pytania dotyczące dwóch tematów:

1. Organizacji obozu wędrownego – Jak się do tego zabrać? Co będzie nam niezbędne? Jak uniknąć porażki? Jak przygotować się do wędrowniczej Watry 2020?
  2. Stopni Wędrowniczych (HO i HR) – Jak wygląda dobrze funkcjonująca Kapituła Stopni Wędrowniczych w drużynie? Jak realizować próby wędrownicze? Co powinniśmy wiedzieć o rozwoju młodego człowieka? Jak stawiać mu odpowiednie wyzwania?

Na warsztatach nie zabrakło dyskusji, ćwiczeń, rozmów oraz ciasta!