XIX Festiwal Piosenki Morskiej Piomorek

29 września w teatrze Lalki „Tęcza” w Słupsku odbył się XIX Festiwal Piosenki Morskiej PIOMOREK, który jest corocznym wydarzeniem Hufiec ZHP Ziemi Słupskiej.

Jest to konkurs dla amatorów piosenek żeglarskich, szant i kubryków organizowany po to, aby wzbudzić zamiłowanie i zainteresowanie tematyką morską, a przede wszystkim, by integrować środowiska hufca ⛵️

Co roku festiwal zrzesza szerokie grono rozśpiewanych harcerzy, którzy pragną ten czas spędzić na zabawie i przy muzyce. Dzięki festiwalowi nasi harcerze rozwijają swoje talenty wokalne i muzyczne, zaznajamiają się ze sceną. Każdy festiwal poprzedzony jest warsztatami wokalnymi. Z roku na rok uczestnicy sięgają po coraz to inne piosenki z żeglarskiego repertuaru, dzięki czemu zasób muzycznych „morskich opowieści” wciąż się powiększa 🎤🎸

W „Piomorku” udział może wziąć każdy dlatego z otwartymi ramionami zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłym – jubileuszowym – już festiwalu. Od lat konkurs wspiera Miasto Słupsk oraz Liga Morska i Rzeczna z Oddziałem w Słupsku. Szefową sztabu organizacyjnego festiwalu jest phm. Beata Ryjewska – drużynowa jedynej w naszym hufcu drużyny wodniackiej.

Współfinansowano ze środków Miasta Słupsk oraz Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018–2030.