Zlot Stacji – Spotkajmy się na dworcu

W sobotę 13 maja na parkingu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbył się Zlot Stacji – Spotkajmy się na dworcu podsumowujący działania, które były prowadzone w ramach projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego.

Stacje to placówki wsparcia dziennego, które swoimi działaniami obejmują mieszkańców Gdańska, Gdyni, Kościerzyny, Kwidzyna, Lęborka, Malborka, Miastka, Wejherowa, Słupska, Starogardu Gdańskiego i Sztumu. Ich zadaniem jest wspieranie dzieci i młodzieży, ich rodziców oraz seniorów, w placówkach mają możliwość podnieść swoje kompetencje, rozwijać zainteresowania, otrzymują także wsparcie psychologiczne.

W zlocie Stacji „Spotkajmy się na dworcu” wzięło udział ponad 350 osób z całego województwa pomorskiego. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym apelem, na którym zameldowali się kierownicy placówek. Później uczestnicy mieli możliwość wziąć udział w 13 różnych warsztatach edukacyjnych, między innymi w spływie kajakowym, zajęciach tanecznych i z robotyki, warsztatach chemicznych i z pierwszej pomocy. Podczas drugiego bloku programowego uczestnicy zwiedzili Muzeum Bursztynu, Ośrodek Kultury Morskiej oraz Hevelianum. Całodzienny zlot zakończył się koncertem szantowym zespołu „Załoga Szklanego Jasia”.

Podczas uroczystego apelu na rozpoczęcie Zlotu Stacji „Spotkajmy się na dworcu” Komendant Chorągwi Gdańskiej hm. Łukasz Kochowski przyznał Odznakę „Przyjaciel Chorągwi Gdańskiej ZHP” Pani Katarzynie Szczuce, zastępcy dyrektora departamentu ds. rozliczeń finansowych Urzędu Marszałkowskiego. Dziękujemy za wieloletnią współpracę i wspieranie harcerskich działań!

Dziękujemy chorągwianemu zespołowi ds. pozyskiwania środków za przygotowanie tak wspaniałego wydarzenia!