Spotkanie plenarne gdańskich organizacji pozarządowych

27 lutego obchodzimy Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych 🥳 Z tej okazji wszystkim członkom i członkiniom NGO – nie tylko naszej – życzymy wielu ciekawych projektów, satysfakcji z podejmowanych działań i wsparcia, które pomoże im osiągać jeszcze więcej wspaniałych celów! 💙

W Gdańsku organizacje pozarządowe miały swoje pięć minut w sobotę 24 lutego podczas dorocznego spotkania plenarnego gdańskich organizacji pozarządowych, w którym wzięło udział 129 osób ze 103 organizacji. W spotkaniu wzięła udział Agnieszka Buczyńska – Ministra do spraw społeczeństwa obywatelskiego, przewodnicząca Komitetu do spraw Pożytku Publicznego. Chorągiew Gdańską reprezentowały hm. Beata Matyjaszczyk, która jest Przewodniczącą Gdańskiej Rady Organizacji Pozarządowych, hm. Katarzyna Musyt-Łanowska – skarbniczka naszej chorągwi, a także członkinie władz Hufiec ZHP Gdańsk-Portowa: hm. Zofia Cebula, hm. Monika Kosikowska oraz phm. Agata Szewczyk.

Pierwsza część spotkania odbyła się w sali Polskie Niebo Urzędu Marszałkowskiego, druga – warsztatowa – w Centrum Dolna Brama. Warsztaty dotyczyły wsparcia rozwoju organizacji młodzieżowych, mentoringu czy księgowości dla początkujących. Warsztat „Podstawy księgowości” prowadziła Ewa Matysiak, członkini Zespołu księgowo-finansowego Chorągwi Gdańskiej 🖊