42. Zjazd ZHP – delegacja z Chorągwi Gdańskiej ZHP

Trwa właśnie 42. Zjazd ZHP – jest to najwyższa władza w naszej organizacji. Podczas tego wydarzenia zapadają decyzje w najważniejszych sprawach dla naszego Związku, omawiane są działania ustępujących władz oraz odbywają się wybory do władz naczelnych na nową kadencję.

Z naszej Chorągwi udział w Zjeździe bierze 8 wybranych przez hufce delegatów, komendant Chorągwi oraz członkowie z naszej Chorągwi, którzy zasiadali we władzach ZHP.

Członkowie i członkinie naszej Chorągwi pomagają też w organizacji, obsłudze i transmisji zjazdu.
Za nami prace nad uchwałami zjazdowym i sprawozdania z mijającej kadencji władz ZHP. Właśnie trwa dyskusja nad przedstawionymi sprawozdaniami. W następnych dniach czeka nas jeszcze m.in. wybór nowych władz ZHP.

Dziękujemy naszym instruktorom i instruktorkom za podjęcie się służby w ramach najważniejszej władzy, jaka jest Zjazd ZHP. Życzymy wytrwałości i powodzenia w podejmowaniu dobrych decyzji.

fot. Michał Wiraszka / ZHP