50 000 dobrych uczynków w 2 godziny

Ponad 600 członków Chorągwi Gdańskiej ZHP udało się w ubiegłą sobotę, 21. kwietnia 2018 r. do Nadleśnictwa Lipusz, by sadzić tam drzewa. Zasadzono około 50 000 drzew na 6 hektarach!

Poranek wszyscy harcerze przeżyli tak samo – wcześnie wstając, ubierając się w mundur, jedząc szybko śniadanie i pędząc na zbiórkę, która w niektórych hufcach przypadała na godzinę 7 rano. Z miejsca zbiórki w większych grupach uczestnicy udawali się na miejsce. Tam zebrało się 600 harcerek i harcerzy, instruktorek i instruktorów, gotowych do pracy. Tam każdy otrzymał wyposażenie oraz krótkie przeszkolenie. Zanim nastało południe w ziemię wkopanych były już tysiące sosen, świerków i innych gatunków drzew. Sześć hektarów zostało przykrytych w niesamowitym tempie. Uczestnicy wydarzenia pracowali parami, a niektóre z nich na koniec osiągnęły wydajność ponad 100 zasadzonych drzew. Znamiennym było to, że niemal wszyscy zdecydowali się uczestniczyć w wydarzeniu w umundurowaniu.

Z inicjatywą wydarzenia wyszedł Komendant Chorągwi Gdańskiej ZHP hm. Artur Glebko. Niezmiernie mocno Dziękujemy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku za umożliwienie podjęcia się służby na rzecz środowiska naturalnego w naszym regionie. Następne takie wydarzenie we wrześniu – do zobaczenia przy służbie!

Z harcerskim pozdrowieniem,
hm. Jacek Grzebielucha