71. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

Dziś 1. sierpnia, 71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku, kolejny raz uczestniczyliśmy w obchodach tej rocznicy w Gdańsku. Harcerki i harcerze z gdańskich hufców wraz z władzami miejskimi, wojewódzkimi, kombatantami oraz mieszkańcami miasta oddali hołd Powstańcom pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego na Targu Rakowym.
Uczestnicząc w uroczystościach takich jak ta, wiemy że być może są to ostatnie chwile kiedy możemy spotkać się z żywymi śladami historii, z osobami które walczyły o nasz kraj. Jako harcerze i jako obywatele pielęgnujemy naszą historię i oddajemy honor tym, którzy zginęli byśmy mogli żyć. Pamiętajmy!

Relację można zobaczyć na stronie Radia Gdańsk bądź TVP Gdańsk (od ok. 4 minuty)

dh Weronika Smagorzewska
Bałtycki Hufiec ZHP Gdańsk-Portowa