Przekazanie BŚP mieszkańcom Gdańska i hufcom Chorągwi

Światło dotarło do mieszkańców Gdańska oraz wszystkich hufców naszej Chorągwi!

Podczas wczorajszej uroczystości na Długim Targu w Miasto Gdańsk zapłonęło ognisko z Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerki i harcerze oraz obecni gości mieli okazję dowiedzieć się o tradycji Światła, jego symbolice a także drodze jaką przebyło by dotrzeć do woj. Pomorskiego.

Nasze rejonowe jednostki – hufce – otrzymały już swoje „Światło nadziei”. Teraz harcerki i harcerze w całym naszym województwie dołączą do sztafety światła i będą przekazywać BŚP w swoich lokalnych środowiskach.

Zachęcamy do indywidualnego odbierania Betlejemskiego Światła Pokoju w Domu Harcerza (ul. Za murami 2-10), gdzie będzie ono dostępne aż do 24 grudnia.

Dziękujemy przybyłym gościom za przybycie, mamy nadzieję, że „Światło nadziei” na stałe zagości w waszych domach i miejscach pracy. Dziękujemy instruktorkom i instruktorom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, a także służbie zabezpieczenia oraz harcerskim ratownikom, którzy dbali o bezpieczeństwo wszystkich obecnych.

fot. Julia Kurgan / ZHP