Zdobądź Odznakę Dnia Myśli Braterskiej!

Już niedługo będziemy wspólnie przeżywać Dzień Myśli Braterskiej. 22 luty to wyjątkowa data. Tego dnia obchodzimy urodziny założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella i jego żony, Olave. Również tego dnia skautki i skauci na całym świecie mają swoje największe święto – Dzień Myśli Braterskiej! Świętowanie w każdym kraju wygląda inaczej. Niezależnie od tego, w tym szczególnym dniu myślimy o naszych skautowych siostrach i braciach, łącząc się ze sobą i wymieniając dobrymi myślami.

Jest to jedna z ważniejszych dat w harcerskim kalendarzu, więc warto się na nią w szczególny sposób przygotować!

W świętowaniu tego ważnego dnia może Wam pomóc Odznaka Dnia Myśli Braterskiej.

„Odznakę Dnia Myśli Braterskiej mogą zdobywać zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy, realizując wymagania odpowiednie dla danej metodyki. Poprzez zdobywanie odznaki będziecie mieć okazję zapoznać się z ideą DMB i świętować go w nowy, nieco inny sposób. Będziecie mieli szansę podjąć szereg aktywności, które przyczynią się do zwiększenia wiedzy na temat DMB, a także do odkrywania różnorodności skautowego świata, który oferuje nam znacznie więcej, niż moglibyśmy sobie wyobrazić.”

Propozycja zawiera różne ciekawe zadania, do wykonania z drużyną lub gromadą oraz indywidualnie. W ramach zdobywania odznaki możecie wysyłać listy do zaprzyjaźnionych jednostek albo harcerek i harcerzy, poznawać historię założycieli skautingu, a także wspólnie ze skautkami i skautami na całym świecie realizować zadania wymyślone na ten rok przez światową organizację skautek i przewodniczek WAGGGS!

Więcej informacji, regulamin odznaki oraz wymagania dla poszczególnych metodyk znajdziecie tutaj: cbp.zhp.pl/propozycje/odznaka-dnia-mysli-braterskiej