XIII Zjazd Chorągwi Gdańskiej ZHP – czas podziekowań i podsumowań

W dniach 18 – 19 listopada 2022 roku odbywa się XIII Zjazd Chorągwi Gdańskiej ZHP, podczas którego jesteśmy świadkami chwil podniosłych, ważnych decyzji oraz wzruszeń. W tym czasie podejmowane są najważniejsze decyzje dla naszej chorągwi, jak i również podsumowujemy działania władzy w latach 2018-2022. Zjazd to najlepsze miejsce by podziękować naszym instruktorom. Podczas tego ważnego wydarzenia wręczono odznaczenia państwowe, związkowe i chorągwiane.

Pierwszego dnia XIII Zjazdu Chorągwi Gdańskiej ZHP delegaci wybrali prezydium zjazdu oraz protokolantki. Powołane zostały także regulaminowe komisje Zjazdu: komisja wyborcza, komisja uchwał i wniosków, komisja skrutacyjna. Dzień zakończyliśmy wspólnymi rozważaniami o marzeniach, i ich realizacji, przy blasku świec i dźwiękach gitary.

Drugi dzień zjazdu rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru oraz wspólnego odśpiewania hymnu Chorągwi Gdańskiej. Tego dnia zostały wręczone specjalne wyróżnienia i odznaczenia. Następnie władze państwowe, wojewódzkie i miejskie oraz instytucje podziękowały ustępującej Komendzie Chorągwi za wieloletnią służbę. Po wręczeniu podziękowań Komenda Chorągwi podziękowała ustępującym władzom i zespołom: Radzie Chorągwi, Sądowi Harcerskiemu, Komisji Rewizyjnej Chorągwi oraz wszystkim zespołom Chorągwi. Po podziękowaniach nadszedł czas na sprawozdanie Komendy Chorągwi.

Komendant Chorągwi hm. Artur Glebko przedstawił sprawozdanie ze swojej 4 letniej działalności, pokazał inwestycje jakie Chorągiew podjęła w czasie kadencji. Druhna skarbnika hm. Katarzyna Musyt-Łanowska przedstawiła w jaki sposób Chorągiew zarządzała środkami oraz funduszami. Hm. Agnieszka Święcicka, czyli zastępczyni komendanta ds. programu, przedstawiła jaki wpływ na działanie programu, miał rozwój zespołów oraz inspektoratów. Druh hm. Tomasz Michałowski pełnił funkcję zastępcy komendanta ds. organizacyjnych, opowiedział o działaniach jego zespołu oraz służbie jaką zajmowali się przez 4 lata. Hm. Łukasz Kochowski, czyli zastępca komendanta ds. pracy z kadrą przez 4 lata pracował kształceniem nowych pokoleń wychowawców. Członkini komendanta hm. Anna Bąk ds. komunikacji opowiedziała nam jak promowała naszą chorągiew w przestrzeni publicznej. Ostatnią członkinią komendy, która zabrała głos była hm. Alina Cyrzon ds. wsparcia hufców, opowiedziała o wsparciu hufców, wyróżnieniach jak i wielu innych jej działaniach. Następnie druh hm. Wojciech Moskwa, czyli przewodniczący rady Chorągwi Gdańskiej opisał jej działania i obowiązki. Kolejne sprawozdanie złożył przewodniczący Sądu Harcerskiego hm. Adam Myszk, który rzetelnie opowiedział o o przeprowadzonych sprawach. Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej hm. Beata Szymańska również zabrała głos i opowiedziała o nadzorze działań nad Komendą Chorągwi, natomiast hm. Kamil Zdunek członek Centralnej Komisji Rewizyjnej oceniał działanie Komisji Rewizyjnej Chorągwi. Skarbniczka Głównej Kwatery wyraziła opinię na temat działania Chorągwi Gdańskiej, która była pozytywna dla wszystkich zadań. Opinię wyraziła również przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Chorągwi Gdańskiej, która wniosła wniosek o udzielenie absolutorium dla Komendy Chorągwi.

Zjazd Chorągwi udzielił absolutorium wszystkim członkom Komendy Chorągwi.