Turniejada Zielonego Słonia w Hufcu Kościerzyna

W weekend 10–12 marca odbyła się XXI edycja Turniejady Zielonego Słonia. Wydarzenie odbywa się corocznie w Hufcu Kościerzyna i biorą w nim udział wszystkie drużyny hufca. Nazwa „Zielony Słoń” pochodzi od maskotki, którą otrzymuje drużyna, która zdobędzie pierwsze miejsce. Na zwycięzcach spoczywa również obowiązek organizacji kolejnej edycji wydarzenia i uroczystego przekazania zielonego słonia następnym wygranym.

Turniejada odbywa się na wiosnę i obejmuje zadania, które należy wykonać w trakcie roku harcerskiego oraz dwudniowy biwak. Motywem przewodnim tegorocznej edycji były filmy animowane Pixara: „Walle”, „Toy Story”, „Potwory i Spółka”, „Ratatuj” oraz „Auta”, a jednym z zadań do wykonania – budowa pojazdu inspirowanego jedną z produkcji. W oparciu o fabułę podczas biwaku odbyła się również gra terenowa w lesie, gra nocna, a także świecowisko dotyczące przyjaźni.