A może na morze?

Hufiec ZHP Gdynia aktywnie spędził poprzedni weekend na wodnym wydarzeniu organizowanym przez 1 Szczep Wodny „Horyzont”.

Każdy uczestnik miał okazję nauczyć się czegoś nowego o żeglarstwie – zuchy poznały budowę łódki i zajmowały się majsterkowaniem, a harcerze tworzyli makiety morza. Dodatkowo członkowie obu pionów dowiedzieli się też o różnych osobach związanych z morzem. Harcerze starsi podczas gry terenowej sprawdzali swoje żeglarskie umiejętności, w tym wiązanie węzłów, budowę jachtu, a także znajomość alfabetu Morse’a. Uczestnicy mieli też okazję sprawdzić swoją wiedzę o żeglarstwie w praktyce. Harcerze i harcerze starsi pływali na jachtach klasy PUCK, a wędrownicy żeglowali po Zatoce Puckiej. Wydarzenie zakończyło się kominkiem w klimacie żeglarskim, podczas którego członkowie Hufca Gdynia dowiedzieli się, jak odróżnić szanty od pieśni kubryku, a także jakie są rodzaje szant .

Współfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.