Biwak polskiej reprezentacji na 25. Światowe Jamboree Skautowe

W ten weekend odbył się biwak polskiej reprezentacji na 25. Światowe Jamboree Skautowe, które w tym roku odbędzie się w Korei Południowej. Nie zabrakło także drużyny zlotowej z Chorągwi Gdańskiej.

Biwak był głównie poświęcony integracji oraz przygotowaniu się do udziału w światowym zlocie. Uczestnicy mieli okazję przeżyć typowy zlotowy dzień, sprawdzić się w samodzielnym przygotowywaniu posiłku w warunkach polowych i poznać reprezentantów z innych regionów Polski. Zaznajomili się także z kilkoma ciekawostkami o Korei i z koreańskimi grami podwórkowymi. Na koniec każda drużyna otrzymała wyprawkę zlotową.

Jamboree to międzynarodowy zlot skautowy WOSM (Światowej Organizacji Ruchu Skautowego), który odbywa się co cztery lata. W 2023 roku odbędzie się w Korei Południowej, a 2027 w Polsce, w Gdańsku 💪