Kurs Pełnomocników Komendantów Chorągwi ds. zagranicznych

Od listopada zeszłego roku trwał Kurs Pełnomocników Komendantów Chorągwi ds. zagranicznych „PAXTU III”, w którym brało udział czworo reprezentantów naszego Zespołu ds. Zagranicy Chorągwi Gdańskiej.

Podczas kursu uczestnicy zgłębiali tajniki zasad współpracy zagranicznej, brali udział w licznych zajęciach, dzięki którym zdobyli wiedzę i umiejętności w pracy pełnomocnika ds. zagranicznych. Były to między innymi zajęcia z promocji i komunikacji w ZHP, finasowanie współpracy zagranicznej, kształcenie w ramach zagranicy, dogłębne poznanie struktur WOSMu i WAGGGSu i wiele innych. Podczas kursu miel również okazję do spotkań z przedstawicielami światowych struktur skautowych, a także zawarli nowe znajomości zarówno wewnątrz związku, jaki poza granicami naszego kraju.Ostatni złaz kursu odbył się w ramach Zlotu Intercamp w Vogelsang w Niemczech, a instruktorzy naszego zespołu ukończyli kurs, zdobywając certyfikaty.

Gratulujemy!