II Moduł Kursu Pierwszej Pomocy

Pomoc drugiemu człowiekowi jest ważnym elementem służby harcerskiej. W ten weekend w BP Hostel Gdynia – Stanica Harcerska odbył się II Moduł Kursu Pierwszej Pomocy organizowany przez Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Gdańskiej.

Trzy dni wykładów i ćwiczeń sprawiły, że w naszych szeregach pojawiło się 23 nowych specjalistów – Ratowników ZHP. Podczas całego kursu uczestnicy brali udział w licznych wykładach, pokazach i ćwiczeniach, ucząc się między innymi o tym, jak postępować w przypadku ciężkich urazów i obrażeń czy wypadku drogowego, jak wykonywać RKO z użyciem AED i pocket mask, co robić w przypadku zatruć… i o wielu innych rzeczach! Ogromny sukces kursu opiera się między innymi na symulacjach, w których organizatorów wspierała kadra pomocnicza będąca absolwentami poprzednich kursów. Gratulujemy ukończenia kursu!

Więcej zdjęć znajdziecie na Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Gdańskiej.

Dofinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.