Inwestycje w Chorągwi Gdańskiej

Chorągiew Gdańska nieustannie się rozwija i podejmuje kolejne wyzwania!

W ostatnim czasie na harcerskiej mapie Pomorza pojawiły się dwa nowe miejsca, których celem będzie wspieranie harcerskich działań członków naszej chabrowej społeczności. Oba obiekty będą zarządzane przez naszą chorągiew przez kolejne 30 lat i wykorzystywane do celów statutowych – tym samym zostając świadkami naszych szkoleń, harcerskich spotkań i tego, jak wychowujemy młode pokolenie i przekazujemy mu najważniejsze wartości

🔸 Dom Aktora w Gdańsku to miejsce spotkań dla dzieci i młodzieży oraz seniorów w ramach integracji międzypokoleniowej, w którym będziemy dbać o ich rozwój, podnoszenie kwalifikacji i budowanie relacji między sobą – a to wszystko w samym środku naszego urokliwego starego miasta o bogatej historii.

🔸 W zamku w Nowęcinie powstaje Harcerskie Centrum Szkoleniowe Nowęcin – jako obiekt nadmorski będzie to idealne miejsce nie tylko na odpoczynek i relaks, ale również na spotkania instruktorów i harcerzy. To tam będziemy podnosić swoje kwalifikacje, dzielić się swoimi doświadczeniami i brać udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach, by nieustannie rozwijać siebie i naszą organizację. Bliskość jeziora i morza pozwoli nam także kontynuować wychowanie wodne, które jest jednym z ważniejszych elementów wychowawczych ZHP. Harcerskie Centrum Szkoleniowe Nowęcin musi teraz przejść szereg modernizacji, ale rozpocznie swoją działalność jeszcze jesienią tego roku!

Ten ogromny sukces to wynik wieloletniej współpracy Chorągwi Gdańskiej z Wojewodą Pomorskim Dariuszem Drelichem, który od lat wspiera nasze działania i pomaga osiągać coraz więcej. To wielogodzinne spotkania i rozmowy oraz mnóstwo podejmowanych decyzji. Dziękujemy, że to właśnie my możemy być opiekunami tych dwóch miejsc i dalej tworzyć historię.