Wędrownicza Watra 2023 za nami

Wędrownicza Watra to organizowane od 20 lat wydarzenie ogólnopolskie skierowane do młodzieży ZHP w wieku 15-21 lat 🔥

W tym roku mieliśmy okazję gościć harcerzy i harcerki z całej Polski na terenie naszego województwa w urokliwej HBO Czernica. Przyjazd i pobyt pół tysiąca uczestników był możliwy dzięki pracy 15-osobowej komendy zlotu, w której skład weszli instruktorzy Chorągwi Gdańskiej.

Podczas uroczystej ceremonii otwarcia zlotu w środę 23 sierpnia ugoszczono Prezydenta RP Protektora Ruchu Harcerskiego, który przy symbolicznym ognisku opowiedział harcerską gawędę. Bogaty program był dostosowany do potrzeb uczestników, ponieważ spośród różnorodnych 250 zajęć każdy mógł wybrać te, które wpisują się w jego/jej zakres zainteresowań. Dzięki temu mogliśmy realizować swoją misję ZHP, czyli wychowanie poprzez wspieranie we wszechstronnym rozwoju.

Należy pamiętać o unikatowym programie zajęć na wodzie, którym wyróżniono dane spotkanie. To pierwszy raz w historii tego wydarzenia, gdy uczestnicy mogli skorzystać z dostępnego sprzętu wodnego (tj. kajaki, optymisty, omegi) i kształtować swój charakter poprzez stawianie wyzwań. Właśnie ten element umocnił wybraną obrzędowość pod hasłem „Rozwiń żagle” ⛵️ Decydując się na hasło przewodnie celowo nawiązano do morskiego charakteru Chorągwi Gdańskiej.

Gratulujemy wspaniałego wydarzenia, Wędrownicy Chorągwi Gdańskiej🤩

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.