84. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września to dzień, w którym pełnimy służbę.

O 4:45 pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte dźwięk syren alarmowych rozpoczął obchody 84. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Jak co roku harcerze i harcerki wraz z władzami krajowymi, samorządowymi oraz z mieszkańcami Gdańska zebrali się, by wspólnie upamiętnić kolejną rocznicę oraz jeszcze raz przypomnieć sobie słowa: „Nigdy więcej wojny”.

O godzinie 9:00 reprezentacja Chorągwi Gdańskiej zebrała się pod Budynkiem Dyrekcji Kolei i uczciła pamięć hm. Jana Ożdżyńskiego, Komendanta Hufca w Wolnym Mieście Gdańsku i prawdopodobnie pierwszej ofiary II wojny światowej w Gdańsku.

Nasza reprezentacja wzięła także udział w uroczystościach, które odbyły się pod Pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej.

fot. Zuzanna Gałczyński / ZHP
fot. Arkadiusz Śmiechowski / ZHP