Konferencja „Kompetencje, kreatywność, komunikacja” zakończona

Konferencja pt. „Kompetencje, kreatywność, komunikacja. Fundusze Europejskie na rzecz rozwoju dzieci” zakończona.

Na konferencji zorganizowanej w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku w jednym miejscu spotkali się praktycy, których nieustannym źródłem fascynacji jest towarzyszenie dzieciom i młodzieży w rozwoju. Głównym celem spotkania było upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie wsparcia dziecka i rodziny.

W pierwszym bloku prelegenci poruszyli tematy: jak nauczyć dzieci dbać o poczucie własnej wartości, rozwijać asertywność i poczucie tożsamości, jak kształtować kompetencje dzieci, jakie narzędzia można do tego wykorzystywać. Tu mogliśmy wysłuchać dobrych rad od Kamila Olga Psychologia oraz dr hab. Tomasza Huka, prof. Uniwersytetu Śląskiego. Ponadto po tej części zostały wręczone podziękowania wszystkim naszym partnerom w projektach. Natomiast w drugim bloku porozmawialiśmy o dobrych praktykach w placówkach wsparcia dziennego, jakie wypracowały organizacje zaproszone do udziału w konferencji.

To był również dobry czas na podziękowania dla wszystkich wolontariuszy działających we wszystkich placówkach Stacja województwa pomorskiego. Komendant Chorągwi hm. Łukasz Kochowski, skarbniczka hm. Katarzyna Musyt-Łanowska oraz zastępczyni komendanta hm. Anna Bąk wręczyli podziękowania partnerom i wolontariuszom działającym dla jak i w projektach Stacja. Szczególne podziękowania za wsparcie finansowe, ale i merytoryczne otrzymał dyrektor Departamentu EFS UMWP Marcin Fuchs

Konferencja współfinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

fot. Michał Hinc, Tomasz Zgliński / ZHP