Zbiórka Komend Hufców i Złotych Sznurów

To był bardzo aktywny weekend w Chorągwi Gdańskiej. Piątkowa Gala Plebiscyt Instruktorski Unikatowi 2023 rozpoczęła coroczne wydarzenie dla instruktorów naszej chorągwi – Zbiórkę Komend Hufców oraz Złotych Sznurów ⚜️💙

Rozmowy, dyskusje, wymiana doświadczeń i wspólne zastanawianie się nad rozwojem hufców i naszej chorągwi – to przyświecało instruktorom przez cały weekend. Oprócz części wspólnej, na której poruszone zostały ogólne tematy dotyczące funkcjonowania naszej chorągwi w różnych obszarach, członkowie komend wzięli także udział w częściach poświęconych ich funkcjom – omówione zostały kwestie programowe, pracy z kadrą, kształcenia, organizacji czy sprawy finansowe, odbyła się również część dla komendantów hufców.

Podczas Zbiórki Złotych Sznurów rozmawialiśmy o działaniach naszych zespołów, ich współpracy pomiędzy sobą nawzajem. Zastanawialiśmy się także, czy nasze działania realizujemy wykorzystując cechy metody harcerskiej.

To był długi i bardzo intensywny weekend. Wszystkim nam jednak życzymy więcej tak dobrych spotkań instruktorskich jak to! Dziękujemy! 💪