Gala Plebiscytu Instruktorskiego Unikatowi 2023

70 zgłoszeń, 18 finalistów, 4 kategorie i zwieńczająca kilka unikatowych tygodni Gala Plebiscyt Instruktorski Unikatowi 2023 Miniony piątek był chabrowym świętem mówienia „dziękuję” 💙

To już piąta edycja plebiscytu, w którym wyłaniamy najbardziej wyjątkowych wolontariuszy. To oni swoimi działaniami zmieniają na lepsze harcerską przestrzeń wokół siebie – to osoby, których doskonałe umiejętności organizacyjne, charyzma, otwartość na innych i pracowitość mają wpływ na zuchy, harcerzy i instruktorów dookoła siebie.

Co roku przez kilka wrześniowych i październikowych tygodni w naszej chorągwi zapoznajemy się z kolejnymi unikatowymi osobowościami. To ogromny zaszczyt mieć w swoich szeregach takich wolontariuszy – nie tylko tych, którzy przeszli do finału w tym roku czy w latach poprzednich, ale wszystkich tych, którzy zostali zgłoszeni, i tych, którzy po cichu działają i wykonują swoje zadania najlepiej jak potrafią.

W tym roku Unikatowi przenieśli nas na łąkę, gdzie mogliśmy podziwiać najpiękniejsze kwiaty. Serdecznie gratulujemy tegorocznym laureatom!
▪️ W kategorii „Skuteczni wychowawczo” – phm. Mateusz Pogorzelski z Hufiec ZHP Gdańsk-Śródmieście im. Alfa Liczmańskiego.
▪️ W kategorii „Sprawni działaniu” – hm. Zofia Cebula z Hufiec ZHP Gdańsk-Portowa.
▪️ W kategorii „Odpowiedzialni społecznie” – phm. Agnieszka Kłosowska z Hufiec ZHP Lębork im. Polskich Olimpijczyków.
▪️ W kategorii „Kadra wspierająca” – pwd. Paweł Ropelewski oraz pwd. Robert Rutkowski z Hufiec ZHP Ziemi Słupskiej.

Gala była momentem, by nie tylko jeszcze raz wspomnieć o unikatowych osiągnięciach 18 finalistów, ale także by wysłuchać przemówień i podziękowań. Podczas Gali na scenie zaprezentował się zespół tancerek z Teatru Tańca „Pasja” prowadzony przez choreograf panią Monikę Leśko-Mikołajczyk.

Dekoracje przygotowała instruktorka Hufiec ZHP Ziemi Słupskiej hm. Joanna Rutkowska, której inne prace można podziwiać na stronie Papierkowa robótka. Dziękujemy wszystkim instruktorom oraz Gościom za przybycie na naszą Galę, Wasza obecność wiele dla nas znaczy. Ogromne podziękowania kierujemy także do Sztabu Plebiscytu za zorganizowanie tegorocznej edycji.

Więcej zdjęć z tegorocznej edycji Plebiscytu Instruktorskiego Unikatowi znajdziecie w galerii zdjęć na e-gdanskiej: https://tiny.pl/cpj56

fot. Sara Ejsmont, Piotr Hallmann / ZHP