Wigilia instruktorska Chorągwi Gdańskiej

W sobotę 16 grudnia w Restauracja Za Murami odbyła się wigilia instruktorska chorągwi z komendami hufców oraz szefami zespołów chorągwi. Spotkanie rozpoczęto odczytaniem Ewangelii przez kapelana chorągwi druha Marka Kiedrowicza. Po wysłuchaniu Słowa Bożego usłyszeliśmy życzenia od komendanta chorągwi hm. Łukasza Kochowskiego, który potem w asyście hm. Ewy Deręgowskiej wręczył odznaczenia i listy pochwalne.

Tytuł „Instruktorska Osobowość Chorągwi Gdańskiej” otrzymał hm. Andrzej Delewski – Hufiec ZHP Kwidzyn.Tytuł „Zasłużony Instruktor Chorągwi Gdańskiej ZHP” otrzymali:

• phm. Urszula Piwowarska-Delewska – Hufiec ZHP Kwidzyn,
  • hm. Dorota Łoś – Hufiec ZHP Kwidzyn,
  • phm. Wiktoria Wesołowska – Hufiec ZHP Kwidzyn,
  • phm. Michał Haponiuk – Hufiec ZHP Sopot.

Rangę „Wydarzenie Roku Chorągwi Gdańskiej ZHP” otrzymało 40-lecie 7 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów im. Generała Stanisława Sosabowskiego.

List Pochwalny Komendanta Chorągwi Gdańskiej otrzymały następujące zespoły:

• Zespół Nagród i Wyróżnień Chorągwi Gdańskiej – odebrała członkini zespołu hm. Angelika Siemieńska;
  • Zespół Pilota Chorągwi Gdańskiej – list odebrała szefowa hm. Weronika Nadzikiewicz;
  • Zespół ds. etyki środowiskowej „Nadzieja” – list odebrała szefowa zespołu phm. Adrianna Błażek;
  • Inspektorat Turystyki i Krajoznawstwa Chorągwi Gdańskiej ZHP – list odebrała członkini Oliwia Majda;
  • Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Gdańskiej ZHP – list odebrała phm. Patrycja Klemenska;
  • Inspektorat Bezpieczeństwa Chorągwi Gdańskiej ZHP – list odebrał szef zespołu phm. Jakub Knobelsdorf;
  • Zespół Komunikacji i Promocji Chorągwi Gdańskiej – list odebrała szefowa hm. Aleksandra Guzik-Kobiela.

Gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy wszystkim za udział w naszym spotkaniu wigilijnym 💙 To niezwykłe móc złożyć sobie życzenia i chwilę pobyć razem w gronie harcerskich przyjaciół ⭐️

fot. Sara Ejsmont / ZHP