Sztafeta Światła dociera w kolejne miejsca

Światło z Betlejem razem ze swoim przesłaniem czynienia pokoju dociera coraz dalej. W ostatnich dniach zostało przekazane Marszałkowi Województwa Pomorskiego, a także najbliższym nam departamentom: Edukacji i Sportu, Kultury, Europejskiego Funduszu Społecznego, Programów Regionalnych oraz Regionalnemu Ośrodkowi Polityki Społecznej.

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło także do Przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego. W Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim przekazaliśmy je również do Wydziału Skarbu Państwa. Ponadto Światło również powędrowało do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Wczoraj nasza Sztafeta Światła zaniosła Betlejemskie Światło Pokoju do siedziby Konsula Ukrainy, gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, a także do Komendy Miejskiej Straży Pożarnej.

Przypominamy, że do 24 grudnia mieszkańcy Gdańska mogą odebrać Betlejemskie Światło Pokoju w Domu Harcerza przy ulicy Za Murami.

Fot. Sara Ejsmont / ZHP