Warsztaty opiekunów prób podhacmistrzowskich i harcmistrzowskich

Kadra Związku Harcerstwa Polskiego rozwija się na wiele różnych sposobów, między innymi poprzez zdobywanie stopni instruktorskich. Wspierają ich w tym opiekunowie, czyli bardziej doświadczeni instruktorzy 💪

W ostatnią niedzielę w Domu Harcerza odbyły się warsztaty opiekunów prób podhacmistrzowskich i harcmistrzowskich zorganizowane przez członków chorągwianej Komisji Stopni Instruktorskich. 14 uczestników miało okazję porozmawiać między innymi o wymaganiach zawartych w Systemie Stopni Instruktorskich oraz zadaniach, których realizacja odpowiada na potrzeby tych stopni.

Jednym z elementów spotkania był także warsztat przeprowadzony przez phm. Katarzynę Roguszewską o wspieraniu podopiecznych – zarówno w motywowaniu go do działań, jak i do przystopowania, by zadbał o swoje potrzeby.

Trzymamy kciuki za przyszłych opiekunów i czekamy na kolejne otwarte próby podharcmistrzowskie i harcmistrzowskie w naszej chorągwi 💚❤️