Strefa organizacji pozarządowych na Open’er Festival 2024

W tym roku wystawiliśmy nasze chorągwiane stoisko w strefie organizacji pozarządowych na Open’er Festival ☀️

Opowiadaliśmy o kompetencjach, jakie zdobywamy w harcerstwie, specjalistach, których kształcimy w ZHP, rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób wspieramy rozwój dzieci i młodzieży. I przede wszystkim pokazaliśmy, że harcerze mogą być nawet na Open’erze 😊

4 lipca w strefie NGO odbył się panel „Kobieta, harcerka, liderka” z Naczelniczką ZHP hm. Martyną Kowacką. Na scenie druhnie naczelniczce towarzyszyły phm. Klaudia Szmajdzińska, Komendantka Hufca ZHP Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa, oraz phm. Ewa Sobieniak, drużynowa 44 Drużyny Wędrowniczej Ŝtuparo. Nasze prelegentki dzieliły się swoimi doświadczeniami i refleksjami związanymi z harcerstwem. Opowiadały o swoich pierwszych krokach w ZHP, podkreślając, jakie umiejętności i wartości wyniosły z harcerskich działań, które pomogły im zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Dyskutowały także o największych wyzwaniach, przed którymi stoją kobiety-liderki w harcerstwie oraz o tym, jak jako organizacja możemy wspierać rozwój młodych dziewcząt i kobiet.

Dzięki takim inicjatywom, jak strefa NGO na Open’erze, pokazujemy, jak ważne są działania na rzecz społeczności oraz jak wielką rolę odgrywają w tym harcerki i harcerze. Wspólnie budujemy lepszy świat, pełen zrozumienia, współpracy oraz wzajemnego wsparcia.